SAÜ Vakfı Tarihçesi


Sakarya Üniversitesi Vakfı 17.09.1993 yılında Sakaryalı iş adamları tarafından yapılan bağışlarla kurulmuştur. Sakarya Üniversitesi Vakfı kuruluşundan bu yana, Üniversitemiz ile Sakarya halkı arasında bütünleşmeyi ve kaynaşmayı sağlamayı amaç edinmiş ve gerek maddi gerekse manevi olarak Sakarya Üniversitesine destek vermeyi bir görev edinmiştir.

Sakarya halkının ilgi ve istek duyduğu konularda, bilgi ve beceri kazandıran günümüz şartlarına uygun olarak çeşitli konularda bilgisayar ve İngilizce kursları vermiş ve vermeye devam etmektedir. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü giriş imtihanlarına hazırlık kursları da verilmektedir.

Vakfımız Sakarya Üniversitesi öğrencilerinden ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız olmak üzere her ay burs vermektedir. Öğrencilerimizin barınma sorunlarını çözmek amacıyla yurtlar yaptırarak hizmete sunmuştur.

Kuruluş sermayesi Vakfımıza ait olan Ebitaş A.Ş. olarak bir bilgisayar şirketi vasıtasıyla da yaptığımız satışlardan elde ettiğimiz karlarla da Üniversitemize ayrıca bir destek sağlamaktayız.